Ugrás a fő tartalomra

Stieg Larsson: A lány, aki a tűzzel játszik

Stieg Larsson nagy sikerű könyvének, A tetovált lánynak a második része. A történet kb. egy évvel később folytatódik, mint ahogyan az előző regény abbamaradt.
A tartalomból:
Tényfeltáró riport megjelentetésére készül a kérlelhetetlen szókimondásáról ismert folyóirat, a Millennium. Hogyan kerülnek Svédországba a prostitúcióra kényszerített fiatal külföldi lányok? Kik a futtatók? ... A tetovált lány című regényből már megismert Lisbeth Salander is tudomást szerez a Millennium tervéről, mégpedig korábbi barátja és bajtársa, az újságíró Mikael Blomkvist számítógépéről. Így keveredik bele ez a furcsa, öntörvényű lány egy az egész országot izgalomban tartó gyilkossági ügybe. Hajtóvadászat indul ellene, de ha valakit, őt nem könnyű elkapni, pedig nem csak a rendőrség keresi…

Ez a könyv is ugyanolyan izgalmas és letehetetlen, bár nekem az első rész picit jobban tetszett. Hogy miért? Egyrészt az alaptörténet miatt. A családfa-kutatós nyomozás hangulatosabb és érdekesebb volt, mint a második rész kiindulópontja, a prostitúciós ügy. Másodjára, tudom, hogy Lisbethnek iszonyú jó agya van, és iszonyú jól ért a számítógépekhez, de ezt nem kéne minden tizedik oldalon közölni az olvasóval, enélkül is szeretjük őt. Harmadrészt, ez a regény szerintem egy kicsit túl akciósra sikeredett: rengeteg verekedés, támadás, gyilkosság és gyilkossági kísérlet, üldözés-menekülés van benne.
De! Izgalmas, szövevényes és összetett, míg kiderül az igazság. És nagyon kell figyelni, hogy ki kicsoda - mindezt megnehezítik a kiejthetetlen svéd nevek (nem tudom, de nekem Björck-ről mindig egy béka jut eszembe a hangzása alapján. :P) Mindemellett ebben a részben Lisbeth múltjáról is sok titkot megtudunk.
Kicsit ledöbben az olvasó, mikor kiderül a végén, ki is az a híres Zalacsenko. De ami a nagyobb "baj", hogy a regény úgy fejeződik be, pontosabban nem fejeződik be, hogy olvasnád tovább a folytatását! A legizgalmasabb pillanatban hagyta abba Stieg Larsson a könyvet! (Sikít!)
Úgyhogy hajrá, olvashatom a harmadik részt is!

Az első részről, A tetovált lányról pedig itt írtam.

Megjegyzések

  1. Még csak most vettem észre, hogy kilinkeltél. :-)
    Nagyon szépen köszönöm!

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel, Günter Schmitt)

Gyermekkorom egyik emlékezetes könyvét szeretném most bemutatni nektek, amely a fogmosás fontosságára hívja fel a figyelmet. Főszereplője, Gergő, az a kisfiú, aki nagyon szereti az édességeket (csokit, cukorkát, nyalókát - innen a gúny-beceneve), a fogmosást azonban mindig elsumákolja. Egyik este egy zöld cukorfejű kis manó jelenik meg a szobájában, kalapáccsal a kezében. Másnap Gergő iszonyú fogfájásra ébred. A manócska ugyanis éjszak kifúrta a fogát! Vajon mi történik ezután Gergővel a fogorvosi rendelőben? Megváltozik az eset után? Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám ez a könyv, sokáig abban a tudatban éltem, hogy lyukas fogainkat valóban egy gonosz kis manócska okozza. A könyv még ma is megvan szüleimnél, már 4 éves kislányom is jól ismeri, és szorgalmasan sikálja a fogát esténként. Sőt, legutóbb, mikor szegény nagypapájának fogorvoshoz kellett menni, megjegyezte: "Biztos nem mosott fogat!" :)) Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni a könyvet. Az antikvari

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Egy bűbájos mesekönyvet szeretnék figyelmetekbe ajánlani, amely gyermekkorom nagy kedvence volt! Ez pedig nem más, mint A sün, akit meg lehetett simogatni . Most új kiadásban megvásárolható a Móra Kiadó gondozásában. A mesék szereplői mind állatok, és minden mesének van valamilyen tanulsága. Hasonlít a Vidám mesék re (szintén gyerekkori kedvenc), főleg, hogy ezt a könyvet is Vlagyimir Szutyejev illusztrálta. Kislányom a hétvégén, a negyedik születésnapjára kapta meg a könyvet, és már többször is el kellett neki olvasnom neki az elejétől a végéig! Nagy kedvence a két struccfióka, Fuj és Pfuj története, akik nem szeretik a tejbegrízt. Kedvence még az Egy darabka hol a háztetőn is, amely Csahosról, a kiskutyáról és Fehértappancsról a cicáról szól. De az összes mese bűbájos, hol vidámabb, hol meghatóbb befejezéssel.  Az állatok nevei is beszédesek,  pl. a csacsit Ábécének hívják, az egeret Morzsának, a kacsát Hápisápinak, a teknőst pedig Nekem-Aztán-Nem-Sürgős-nek.  Ajánlom

Leiner Laura: Állj mellém

Lassan már szinte egy év telt el azóta, hogy az Iskolák Országos Versenye (II. trilógia) második kötetét elolvastam, és mennyire vártam a folytatást, lévén akkor még meg sem jelent. Aztán el is felejtettem, ám még Húsvét előtt kölcsönkértem- és kaptam tanítványomtól. Könnyen felvettem a fonalat, lévén kedvenc főhőseinket nem lehet elfelejteni: Sára, Vivien, Rajmund és Dominik mind jópofa és szerethető karakterek - Tahi, a fizikatanár kíséretében. A vetélkedő a múltkori furcsa feladvány (ld. ki a beépített ember) után ismét folytatódik. A Szirtes gimi csapata nagyon összetartó, a párok ugye már összejöttek, ebben sincs sok újdonság (vicces, ahogy Tahi mindig őrködni próbál), minden halad a szokásos mederben. Talán a túl szokásosban is. Nekem a harmadik kötet már kicsit sablonosnak tűnt (ld. tudni előre, hogy úgyis mindig továbbjutnak, úgyis ők nyerik majd meg), az igazgató élőit a kommentszekcióval sokszor csak lapoztam (bár most is mind nagyon humorosak és fárasztóak voltak, de inkább