Ugrás a fő tartalomra

Leiner Laura: Valahol (Bexi 5.)

A Bexi-sorozat ötödik kötete volt az, ami a legjobban tetszett nekem! Végre itt már nem csupán a megszokott (elcsépelt) dolgok vannak terítéken - ld. főhőseink csak "egymás húzzák", de nem történik semmi, a többiek poénkodnak (ld. Aszádék mindig milyen hülyék), esetleg koncert, új dal, újabb kavarás stb.- , hanem itt valóban pörögnek az események: tele titkokkal, izgalmakkal és balhékkal.

Már a helyszín is remek választás: szinte az egész regény nyáron, a Balatonnál játszódik, ami alapból megadja a hangulatot. Az a kis "kellemetlenség" már csak részletkérdés, hogy mindez a kiadótulajdonos, Balogh úr nyaralójában történik. (Aki egy nagy bunkó, valljuk be.)
Visszaugorva egy kicsit az időben áprilisig: ekkor történik az a kis "titok", ami az egész regényt végigkíséri és izgalmasabbá teszi az amúgy sem unalmas eseményeket. 

A kis banda (Bexi, Márk, Aszádék és Evelin, Anti és Daniela, no meg Körte) a nyaralóban készülnek a hétvégi rendezvényre, ahol - sajnos - Beki volt pasija, a "konkurens" Nádor Gergő is fellép. Hogy mi lesz ebből?
Történik közben egy kis kitérő Budapestre is, amely Bexi életében (majd talán) változást is hoz.
Majd miután kiderül a titok és robban a botrány, és ahogyan főhőseink a végén reagálnak erre: az mindent visz.

A vége természetesen nyitott, úgyhogy hamarosan bele is kezdek a befejező, hatodik részbe - ahol még csak sejtem, hogy majd kb. milyen irányba fognak alakulni a dolgok.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel, Günter Schmitt)

Gyermekkorom egyik emlékezetes könyvét szeretném most bemutatni nektek, amely a fogmosás fontosságára hívja fel a figyelmet. Főszereplője, Gergő, az a kisfiú, aki nagyon szereti az édességeket (csokit, cukorkát, nyalókát - innen a gúny-beceneve), a fogmosást azonban mindig elsumákolja. Egyik este egy zöld cukorfejű kis manó jelenik meg a szobájában, kalapáccsal a kezében. Másnap Gergő iszonyú fogfájásra ébred. A manócska ugyanis éjszak kifúrta a fogát! Vajon mi történik ezután Gergővel a fogorvosi rendelőben? Megváltozik az eset után? Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám ez a könyv, sokáig abban a tudatban éltem, hogy lyukas fogainkat valóban egy gonosz kis manócska okozza. A könyv még ma is megvan szüleimnél, már 4 éves kislányom is jól ismeri, és szorgalmasan sikálja a fogát esténként. Sőt, legutóbb, mikor szegény nagypapájának fogorvoshoz kellett menni, megjegyezte: "Biztos nem mosott fogat!" :)) Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni a könyvet. Az antikvari

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Egy bűbájos mesekönyvet szeretnék figyelmetekbe ajánlani, amely gyermekkorom nagy kedvence volt! Ez pedig nem más, mint A sün, akit meg lehetett simogatni . Most új kiadásban megvásárolható a Móra Kiadó gondozásában. A mesék szereplői mind állatok, és minden mesének van valamilyen tanulsága. Hasonlít a Vidám mesék re (szintén gyerekkori kedvenc), főleg, hogy ezt a könyvet is Vlagyimir Szutyejev illusztrálta. Kislányom a hétvégén, a negyedik születésnapjára kapta meg a könyvet, és már többször is el kellett neki olvasnom neki az elejétől a végéig! Nagy kedvence a két struccfióka, Fuj és Pfuj története, akik nem szeretik a tejbegrízt. Kedvence még az Egy darabka hol a háztetőn is, amely Csahosról, a kiskutyáról és Fehértappancsról a cicáról szól. De az összes mese bűbájos, hol vidámabb, hol meghatóbb befejezéssel.  Az állatok nevei is beszédesek,  pl. a csacsit Ábécének hívják, az egeret Morzsának, a kacsát Hápisápinak, a teknőst pedig Nekem-Aztán-Nem-Sürgős-nek.  Ajánlom

Dr. Metzing Miklós: Gimnasztika

Mint látjátok, ismét nagyon eltűntem, ám ennek megvan az oka. Elkezdtem egy okj-s tanfolyamot, gyerekfitnesz oktatónak tanulok (a Zumba és Zumba Kids oktatói papírom ugye megvan, tartok is gyerekeknek órát, ám ez kevés, ezért is vágtam bele ebbe a tanfolyamba). Így mostanában ilyen olvasmányaim vannak, mint Dr. Metzing Miklós Gimnasztika könyve. Szerintem akinek nem kell levizsgázni belőle (mint nekem), annak is érdekes lehet ez a tankönyv. Bár viccesnek tűnhet laikusok szemében, hogy pálcikaemberekkel ábrázol, ezek mind-mind fontos elemek ahhoz, hogy jó órát tudjunk tartani, és ismerjünk minden mozdulatot. A könyv részletesen végigvezet minket a gimnasztika rejtelmein, kezdve az eredetével, alapfogalmakkal, de a gyakorlatrendszereket és a szakkifejezéseket is nagyon jól bemutatja. Mindez hol pálcikaemberekkel, hol képekkel is illusztrálva. Persze ahhoz, hogy valaki jó edző vagy tornatanár legyen, nem elég bemagolni a könyvet, hanem gyakorlatban is "nagyon ott kell len