Ugrás a fő tartalomra

Fejős Éva: Karácsony New Yorkban

Karácsonyi szünetben karácsonyi könyv. Már régóta kerülgettem könyvtárunkban Fejős Éva eme regényét, végül ünnepváró hangulatomban ezt is kikölcsönöztem. Hogy megérte-e? Mielőtt kifejteném a véleményem, lássuk az ajánlót, mire is számíthatunk előzetesen:

Egy tinédzserkori fellángolás, egy viharos éjszaka – ennek köszönheti az életét az immár majdnem tizennyolc éves Martin. A fiú apja nem más, mint az ismert amerikai énekes, aki összehívja egy nagyszabású születésnapi partira egykori és mostani szeretteit. Martin anyja, Lina azóta lezárta lelkében a régi kalandot, ám egy sokkoló felfedezés hatására – és persze a fia miatt – mégis elfogadja a meghívást. … Karácsonyozni, ünnepelni gyűlnek össze New Yorkban, és a találkozás mindannyiuk életét megváltoztatja.

(Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz!)
A regény alapötlete tetszett. Bár, azt kicsit furcsálltam, hogy az idős rockzenész egyszerre hívja össze a volt nőit és zabigyerekeit, de hát, ahogyan Fejős Éva is írja  a bevezetőben, a rockzenészek igencsak különös figurák. Szintén furcsálltam, bár aztán túlléptem rajta, hogy egy 17 éves tinilány pont egy 50 feletti pasihoz vonzódik szexuálisan. Ha belegondolok, amikor 16 évesen "bele voltam zúgva" Axl Rose-ba, és megtudtam, hogy már elmúlt 30 éves, az volt a reakcióm, hogy "de kár, hogy ilyen öreg". Mindegy. (Mondjuk az is furcsa, hogy egy 17 éves lány se szó se beszéd egy késő esti koncert után csak úgy lelép 3 napra Siófokra, de oké, van ilyen is. Ne vesszünk el a múlt részleteiben.)
Wayne-t (rockzenészt) bírtam, Martin, a magyar fia szintén jófej volt. Igaz, picit úgy éreztem, hogy az ő történetébe túl sokat akart belezsúfolni Fejős Éva (ld. Slash, házibulis történések), de nem baj.
Lina viszont számomra abszolút nem volt pozitív figura! Sőt. Persze, fontos az ő boldogsága (is), meg hogy merjen hallgatni az érzelmeire, de amikor NY-ban a 4 éves kislányát folyton a bébiszitternek passzolta, hogy közben ő a férjét csalja (ne szépítsük, ez volt), az már inkább jellemtelenségre vallott.
Az mondjuk tetszett, hogy a regényt újságcikkek, netes kommentek tarkítják. A vége kissé nyitott, de ez nem volt rossz megoldás. Igaz, pár dologra még kíváncsi lettem volna, miután a kiscsalád hazatért.

És hogy megérte-e? Volt, mikor úgy éreztem, hogy talán jobb lett volna, ha tovább kerülgetem a könyvtárban, de a végén mégis úgy tettem le a könyvet, hogy két ünnep közti kikapcsolódásnak, egyszeri olvasásnak nem volt rossz.

Fejős Évától az alábbi regényeket olvastam korábban:

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel, Günter Schmitt)

Gyermekkorom egyik emlékezetes könyvét szeretném most bemutatni nektek, amely a fogmosás fontosságára hívja fel a figyelmet. Főszereplője, Gergő, az a kisfiú, aki nagyon szereti az édességeket (csokit, cukorkát, nyalókát - innen a gúny-beceneve), a fogmosást azonban mindig elsumákolja. Egyik este egy zöld cukorfejű kis manó jelenik meg a szobájában, kalapáccsal a kezében. Másnap Gergő iszonyú fogfájásra ébred. A manócska ugyanis éjszak kifúrta a fogát! Vajon mi történik ezután Gergővel a fogorvosi rendelőben? Megváltozik az eset után? Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám ez a könyv, sokáig abban a tudatban éltem, hogy lyukas fogainkat valóban egy gonosz kis manócska okozza. A könyv még ma is megvan szüleimnél, már 4 éves kislányom is jól ismeri, és szorgalmasan sikálja a fogát esténként. Sőt, legutóbb, mikor szegény nagypapájának fogorvoshoz kellett menni, megjegyezte: "Biztos nem mosott fogat!" :)) Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni a könyvet. Az antikvari

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Egy bűbájos mesekönyvet szeretnék figyelmetekbe ajánlani, amely gyermekkorom nagy kedvence volt! Ez pedig nem más, mint A sün, akit meg lehetett simogatni . Most új kiadásban megvásárolható a Móra Kiadó gondozásában. A mesék szereplői mind állatok, és minden mesének van valamilyen tanulsága. Hasonlít a Vidám mesék re (szintén gyerekkori kedvenc), főleg, hogy ezt a könyvet is Vlagyimir Szutyejev illusztrálta. Kislányom a hétvégén, a negyedik születésnapjára kapta meg a könyvet, és már többször is el kellett neki olvasnom neki az elejétől a végéig! Nagy kedvence a két struccfióka, Fuj és Pfuj története, akik nem szeretik a tejbegrízt. Kedvence még az Egy darabka hol a háztetőn is, amely Csahosról, a kiskutyáról és Fehértappancsról a cicáról szól. De az összes mese bűbájos, hol vidámabb, hol meghatóbb befejezéssel.  Az állatok nevei is beszédesek,  pl. a csacsit Ábécének hívják, az egeret Morzsának, a kacsát Hápisápinak, a teknőst pedig Nekem-Aztán-Nem-Sürgős-nek.  Ajánlom

Leiner Laura: Állj mellém

Lassan már szinte egy év telt el azóta, hogy az Iskolák Országos Versenye (II. trilógia) második kötetét elolvastam, és mennyire vártam a folytatást, lévén akkor még meg sem jelent. Aztán el is felejtettem, ám még Húsvét előtt kölcsönkértem- és kaptam tanítványomtól. Könnyen felvettem a fonalat, lévén kedvenc főhőseinket nem lehet elfelejteni: Sára, Vivien, Rajmund és Dominik mind jópofa és szerethető karakterek - Tahi, a fizikatanár kíséretében. A vetélkedő a múltkori furcsa feladvány (ld. ki a beépített ember) után ismét folytatódik. A Szirtes gimi csapata nagyon összetartó, a párok ugye már összejöttek, ebben sincs sok újdonság (vicces, ahogy Tahi mindig őrködni próbál), minden halad a szokásos mederben. Talán a túl szokásosban is. Nekem a harmadik kötet már kicsit sablonosnak tűnt (ld. tudni előre, hogy úgyis mindig továbbjutnak, úgyis ők nyerik majd meg), az igazgató élőit a kommentszekcióval sokszor csak lapoztam (bár most is mind nagyon humorosak és fárasztóak voltak, de inkább