Ugrás a fő tartalomra

Riley Sager: Három lány

Ez az a könyv, amelyet két este alatt elolvastam, és röviden úgy foglalnám össze, hogy fordulatos, olvasmányos, izgalmas, és akárhányszor rövidebb időre letettem, mindig más elképzelésem volt a "késelő gyilkos" személyét illetően. 

Adott három lány, ők a "túlélő lányok". Bár nem egy helyen és nem egy időben történt velük tragédia, és személyesen nem is ismerik egymást, mégis az a közös bennük, hogy mindhárman túléltek egy tömegmészárlást.
Az eseményeket a főszereplő, Quincy meséli el, illetve egy idő után váltakoznak a fejezetek, az Erdei lakban történteket E/3-ban írja le az író. Quincy az ügyvéd pasijával él együtt, és egyik nap különös látogatója érkezik: egy másik "túlélő lány", Samantha bukkan fel váratlanul a közelében. A harmadik lányt, Lisát, ugyanis holtan találták. Sam felbukkanása kezdi összezavarni a szálakat - itt már sejteni lehet, hogy nem stimmel vele valami. Vajon ki is ő, és mit akar Quincy-től? Aki elmondása alapján csak segíteni próbál (miközben együtt készítenek sütiket, és éjszaka a parkban tartanak "csajbulit").
A rejtélyes szálhoz még az is hozzátesz, hogy a túlélő lány egyáltalán nem emlékszik a történtekre, vagyis arra, hogy pontosan mi is történt az Erdei lak-ban! Ugye a pszichothrillerek kedvelt momentuma az emlékezetkiesés, ami még az áldozatot is gyanúsítottként tüntetheti fel!

Aztán lassan, de lassan megtudjuk, mi is történt azon a bizonyos éjszakán az erdőben. Ki jelent meg és miért (mondjuk nekem furi volt, hogy csak úgy behívtak bulizni egy ismeretlent, dehát fiatalok, fogjuk rá). Szerelmi szál, féltékenység - sorra jönnek elő a múlt eseményei. 
Közben Quincy a jelenben is nyomoz, és újabb és újabb érdekességek bukkannak fel, amelyek végül összekötik a szálakat. A végkifejlet pedig valóban az, amire senki sem számított!

Annyi mindent leírnék még, de azzal már tényleg túl sok mindent árulnék el. Inkább arra bíztatok mindenkit, hogy - főleg most, a bezártság idején - olvassátok el ezt a regényt!

A könyvet még Stephen King is méltatta: Igazán nagyszerű thriller. Ha tetszett a Holtodiglan, ezt is élvezni fogod. - nyilatkozta róla.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel, Günter Schmitt)

Gyermekkorom egyik emlékezetes könyvét szeretném most bemutatni nektek, amely a fogmosás fontosságára hívja fel a figyelmet. Főszereplője, Gergő, az a kisfiú, aki nagyon szereti az édességeket (csokit, cukorkát, nyalókát - innen a gúny-beceneve), a fogmosást azonban mindig elsumákolja. Egyik este egy zöld cukorfejű kis manó jelenik meg a szobájában, kalapáccsal a kezében. Másnap Gergő iszonyú fogfájásra ébred. A manócska ugyanis éjszak kifúrta a fogát! Vajon mi történik ezután Gergővel a fogorvosi rendelőben? Megváltozik az eset után? Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám ez a könyv, sokáig abban a tudatban éltem, hogy lyukas fogainkat valóban egy gonosz kis manócska okozza. A könyv még ma is megvan szüleimnél, már 4 éves kislányom is jól ismeri, és szorgalmasan sikálja a fogát esténként. Sőt, legutóbb, mikor szegény nagypapájának fogorvoshoz kellett menni, megjegyezte: "Biztos nem mosott fogat!" :)) Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni a könyvet. Az antikvari...

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Egy bűbájos mesekönyvet szeretnék figyelmetekbe ajánlani, amely gyermekkorom nagy kedvence volt! Ez pedig nem más, mint A sün, akit meg lehetett simogatni . Most új kiadásban megvásárolható a Móra Kiadó gondozásában. A mesék szereplői mind állatok, és minden mesének van valamilyen tanulsága. Hasonlít a Vidám mesék re (szintén gyerekkori kedvenc), főleg, hogy ezt a könyvet is Vlagyimir Szutyejev illusztrálta. Kislányom a hétvégén, a negyedik születésnapjára kapta meg a könyvet, és már többször is el kellett neki olvasnom neki az elejétől a végéig! Nagy kedvence a két struccfióka, Fuj és Pfuj története, akik nem szeretik a tejbegrízt. Kedvence még az Egy darabka hol a háztetőn is, amely Csahosról, a kiskutyáról és Fehértappancsról a cicáról szól. De az összes mese bűbájos, hol vidámabb, hol meghatóbb befejezéssel.  Az állatok nevei is beszédesek,  pl. a csacsit Ábécének hívják, az egeret Morzsának, a kacsát Hápisápinak, a teknőst pedig Nekem-Aztán-Nem-Sürgős-nek....

Dr. Metzing Miklós: Gimnasztika

Mint látjátok, ismét nagyon eltűntem, ám ennek megvan az oka. Elkezdtem egy okj-s tanfolyamot, gyerekfitnesz oktatónak tanulok (a Zumba és Zumba Kids oktatói papírom ugye megvan, tartok is gyerekeknek órát, ám ez kevés, ezért is vágtam bele ebbe a tanfolyamba). Így mostanában ilyen olvasmányaim vannak, mint Dr. Metzing Miklós Gimnasztika könyve. Szerintem akinek nem kell levizsgázni belőle (mint nekem), annak is érdekes lehet ez a tankönyv. Bár viccesnek tűnhet laikusok szemében, hogy pálcikaemberekkel ábrázol, ezek mind-mind fontos elemek ahhoz, hogy jó órát tudjunk tartani, és ismerjünk minden mozdulatot. A könyv részletesen végigvezet minket a gimnasztika rejtelmein, kezdve az eredetével, alapfogalmakkal, de a gyakorlatrendszereket és a szakkifejezéseket is nagyon jól bemutatja. Mindez hol pálcikaemberekkel, hol képekkel is illusztrálva. Persze ahhoz, hogy valaki jó edző vagy tornatanár legyen, nem elég bemagolni a könyvet, hanem gyakorlatban is "nagyon ott kell len...