Ugrás a fő tartalomra

Dorogi Edit: Ne nézzenek nyúlnak!

Mi történik, ha egy frissen társtalanná vált anya új életet kezd? Ha van sok pénze, övé lehet a világ. Ha nincs, akkor munkát keres, lakást kajtat, gyurmázik a gyerekkel, összeül a barátnőivel, hogy együtt kutassák a párkapcsolatok miértjeit és a pasifogás taktikáit, mert nem jó egyedül. És néha bizony csúnyán melléfog, ebben is, abban is. Sok mulatságos és hajmeresztő dolog megtörténhet, ha egy mindenre elszánt szingli anya akcióba lép.

Ez a könyv pont olyan volt, mint amilyennek elvártam, se több, se kevesebb. Könnyed olvasmány, kikapcsolja az agyat, és fogjuk rá, hogy néha még humoros is.
Az alapszituációt mondjuk kicsit furcsállottam, vagyis hogy a főszereplő nő (Novák Zsuzsi), egy viszonylag normális házasságból (tehát se megcsalás, se semmi) kilép, csak mert úgy érzi, a férje életét éli, nincs szabadsága, és emiatt inkább hazaköltözik Olaszországból Magyarországra 4 éves kislányával. Innen indul maga a történet.
A könyv - amely tulajdonképpen Zsuzsi naplója - jól bemutatja, milyen nehézségekkel kell az elején megküzdenie, mint például lakáskeresés, álláskeresés. Mondjuk azt sem értettem, hogy ha azon szenved, hogy nincs pénze (csak amit elvileg az exe küld neki Olaszországból), hogyan tudja fenntartani a lakását, eltartani a gyerekét, meg hogyan tud új cuccokat vásárolni és bulizni menni a "csajokkal". Persze miután lesz állása, más a helyzet. 
Zsuzsi magyarországi visszailleszkedése mellett megismerhetjük barátnőit és azok családi életét, házasságának nehézségeit, pasiügyeit, gondjait-bajait. Tetszett, ahogyan húga és féje, Kocka Laci pasit akarnak szerezni neki. Izgalmas volt, amikor az ismeretlen férfival kis cetliken üzengetnek egymás autójának szélvédőjén. Szomorú igazság, hogy egy szimpatikus, helyes pasi rögtön megfutamodik, amint megtudja, hogy a nőnek gyereke van. Azt viszont szintén nem értettem, hogy a szülők válásának mi értelme volt. Mindegy.
Szóval, mint látjátok, elég vegyes gondolataim voltak olvasás közben, de összességében pozitív élményként tettem le a könyvet. Mivel, mint írtam, pont ezt vártam tőle, és még ki is kapcsolt fáradt estéimen.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel, Günter Schmitt)

Gyermekkorom egyik emlékezetes könyvét szeretném most bemutatni nektek, amely a fogmosás fontosságára hívja fel a figyelmet. Főszereplője, Gergő, az a kisfiú, aki nagyon szereti az édességeket (csokit, cukorkát, nyalókát - innen a gúny-beceneve), a fogmosást azonban mindig elsumákolja. Egyik este egy zöld cukorfejű kis manó jelenik meg a szobájában, kalapáccsal a kezében. Másnap Gergő iszonyú fogfájásra ébred. A manócska ugyanis éjszak kifúrta a fogát! Vajon mi történik ezután Gergővel a fogorvosi rendelőben? Megváltozik az eset után? Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám ez a könyv, sokáig abban a tudatban éltem, hogy lyukas fogainkat valóban egy gonosz kis manócska okozza. A könyv még ma is megvan szüleimnél, már 4 éves kislányom is jól ismeri, és szorgalmasan sikálja a fogát esténként. Sőt, legutóbb, mikor szegény nagypapájának fogorvoshoz kellett menni, megjegyezte: "Biztos nem mosott fogat!" :)) Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni a könyvet. Az antikvari...

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Egy bűbájos mesekönyvet szeretnék figyelmetekbe ajánlani, amely gyermekkorom nagy kedvence volt! Ez pedig nem más, mint A sün, akit meg lehetett simogatni . Most új kiadásban megvásárolható a Móra Kiadó gondozásában. A mesék szereplői mind állatok, és minden mesének van valamilyen tanulsága. Hasonlít a Vidám mesék re (szintén gyerekkori kedvenc), főleg, hogy ezt a könyvet is Vlagyimir Szutyejev illusztrálta. Kislányom a hétvégén, a negyedik születésnapjára kapta meg a könyvet, és már többször is el kellett neki olvasnom neki az elejétől a végéig! Nagy kedvence a két struccfióka, Fuj és Pfuj története, akik nem szeretik a tejbegrízt. Kedvence még az Egy darabka hol a háztetőn is, amely Csahosról, a kiskutyáról és Fehértappancsról a cicáról szól. De az összes mese bűbájos, hol vidámabb, hol meghatóbb befejezéssel.  Az állatok nevei is beszédesek,  pl. a csacsit Ábécének hívják, az egeret Morzsának, a kacsát Hápisápinak, a teknőst pedig Nekem-Aztán-Nem-Sürgős-nek....

Dr. Metzing Miklós: Gimnasztika

Mint látjátok, ismét nagyon eltűntem, ám ennek megvan az oka. Elkezdtem egy okj-s tanfolyamot, gyerekfitnesz oktatónak tanulok (a Zumba és Zumba Kids oktatói papírom ugye megvan, tartok is gyerekeknek órát, ám ez kevés, ezért is vágtam bele ebbe a tanfolyamba). Így mostanában ilyen olvasmányaim vannak, mint Dr. Metzing Miklós Gimnasztika könyve. Szerintem akinek nem kell levizsgázni belőle (mint nekem), annak is érdekes lehet ez a tankönyv. Bár viccesnek tűnhet laikusok szemében, hogy pálcikaemberekkel ábrázol, ezek mind-mind fontos elemek ahhoz, hogy jó órát tudjunk tartani, és ismerjünk minden mozdulatot. A könyv részletesen végigvezet minket a gimnasztika rejtelmein, kezdve az eredetével, alapfogalmakkal, de a gyakorlatrendszereket és a szakkifejezéseket is nagyon jól bemutatja. Mindez hol pálcikaemberekkel, hol képekkel is illusztrálva. Persze ahhoz, hogy valaki jó edző vagy tornatanár legyen, nem elég bemagolni a könyvet, hanem gyakorlatban is "nagyon ott kell len...