Ugrás a fő tartalomra

Stephen Fry: A víziló

A könyv borítójáról egy hatalmas, szürke víziló néz ránk, előtte egy (hozzá képest) miniatűr kávéscsészével. Nos, még mielőtt valaki azt hinné, hogy a humoros könyv hőse egy víziló, téved. Az állat a főszereplőt szimbolizálja. A főszereplő pedig nem más, mint Ted (vagy Ted bácsi), az idősödő költő, akit unokahúga megbíz, hogy költözzön egy kis időre családja vidéki birtokára "szimatolni" egy kicsit. Az angol humorú könyv tehát többek közt Jane (unokahúg) és Ted levelezéseiből épül fel, és közben megismerhetünk egy családot, ezen belül Simont és David-et, Ted bácsi két kamasz unokaöccsét. 
Olvastam, olvastam a könyvet, vártam, vajon mi lesz a nagy nyomozás eredménye, milyen titok derül majd ki. Azt sejtettem, hogy Daviddal kapcsolatos dolog lesz, ugyanis ő "különös gyógyító képességgel megáldott" fiú - legalábbis mindenki ezt mondja róla.
Ám mikor - a könyv felén túl - kiderül a "nagy titok", kicsit kikerekedett a szemem. Egy biztos, ami az egész könyvből kiderül: szókimondó, prűd embereknek nem való. ;)
Talán az volt picit furcsa nekem, hogy mikor a család előtt Ted leleplezte a dolgokat, azon kívül, hogy leesett az álluk, senki sem háborodott fel. Angolok - ezzel magyaráznám.
A könyv stílusa - habár mind teljesen más történetek - engem Jonas Jonasson: A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt, valamint John Irving: Garp szerint a világ c. regényeire emlékeztetett.

Az íróról a következő olvasható a könyv belső borítóján (és azt hiszem, ez mindent elárul):
Stephen Fry a XX. században született, és a XXI. században fog eltávozni. Nyolc könyve megírása közben négyszáztizenkétezer csésze kávét kortyolt, másfél millió cigarettát füstölt és tizenkilenc nadrágot nyűtt el. Csillagjegye nincs.

Akit érdekel a honlapja, íme: http://www.stephenfry.com/

Megjegyzések

  1. Ha hazajöttetek majd, egy díj vár nálam:
    http://azajtom.blogspot.hu/2012/08/a-kerdeses-dij.html
    puszi
    (Remélem jó időtök van, itt dög meleg van 2 napja.)

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel, Günter Schmitt)

Gyermekkorom egyik emlékezetes könyvét szeretném most bemutatni nektek, amely a fogmosás fontosságára hívja fel a figyelmet. Főszereplője, Gergő, az a kisfiú, aki nagyon szereti az édességeket (csokit, cukorkát, nyalókát - innen a gúny-beceneve), a fogmosást azonban mindig elsumákolja. Egyik este egy zöld cukorfejű kis manó jelenik meg a szobájában, kalapáccsal a kezében. Másnap Gergő iszonyú fogfájásra ébred. A manócska ugyanis éjszak kifúrta a fogát! Vajon mi történik ezután Gergővel a fogorvosi rendelőben? Megváltozik az eset után? Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám ez a könyv, sokáig abban a tudatban éltem, hogy lyukas fogainkat valóban egy gonosz kis manócska okozza. A könyv még ma is megvan szüleimnél, már 4 éves kislányom is jól ismeri, és szorgalmasan sikálja a fogát esténként. Sőt, legutóbb, mikor szegény nagypapájának fogorvoshoz kellett menni, megjegyezte: "Biztos nem mosott fogat!" :)) Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni a könyvet. Az antikvari...

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Egy bűbájos mesekönyvet szeretnék figyelmetekbe ajánlani, amely gyermekkorom nagy kedvence volt! Ez pedig nem más, mint A sün, akit meg lehetett simogatni . Most új kiadásban megvásárolható a Móra Kiadó gondozásában. A mesék szereplői mind állatok, és minden mesének van valamilyen tanulsága. Hasonlít a Vidám mesék re (szintén gyerekkori kedvenc), főleg, hogy ezt a könyvet is Vlagyimir Szutyejev illusztrálta. Kislányom a hétvégén, a negyedik születésnapjára kapta meg a könyvet, és már többször is el kellett neki olvasnom neki az elejétől a végéig! Nagy kedvence a két struccfióka, Fuj és Pfuj története, akik nem szeretik a tejbegrízt. Kedvence még az Egy darabka hol a háztetőn is, amely Csahosról, a kiskutyáról és Fehértappancsról a cicáról szól. De az összes mese bűbájos, hol vidámabb, hol meghatóbb befejezéssel.  Az állatok nevei is beszédesek,  pl. a csacsit Ábécének hívják, az egeret Morzsának, a kacsát Hápisápinak, a teknőst pedig Nekem-Aztán-Nem-Sürgős-nek....

Dr. Metzing Miklós: Gimnasztika

Mint látjátok, ismét nagyon eltűntem, ám ennek megvan az oka. Elkezdtem egy okj-s tanfolyamot, gyerekfitnesz oktatónak tanulok (a Zumba és Zumba Kids oktatói papírom ugye megvan, tartok is gyerekeknek órát, ám ez kevés, ezért is vágtam bele ebbe a tanfolyamba). Így mostanában ilyen olvasmányaim vannak, mint Dr. Metzing Miklós Gimnasztika könyve. Szerintem akinek nem kell levizsgázni belőle (mint nekem), annak is érdekes lehet ez a tankönyv. Bár viccesnek tűnhet laikusok szemében, hogy pálcikaemberekkel ábrázol, ezek mind-mind fontos elemek ahhoz, hogy jó órát tudjunk tartani, és ismerjünk minden mozdulatot. A könyv részletesen végigvezet minket a gimnasztika rejtelmein, kezdve az eredetével, alapfogalmakkal, de a gyakorlatrendszereket és a szakkifejezéseket is nagyon jól bemutatja. Mindez hol pálcikaemberekkel, hol képekkel is illusztrálva. Persze ahhoz, hogy valaki jó edző vagy tornatanár legyen, nem elég bemagolni a könyvet, hanem gyakorlatban is "nagyon ott kell len...