Mi, európai nők, néha bele sem gondolunk, milyen jó sorsunk van, hogy "szabadok lehetünk", nem állunk férfiak elnyomása alatt, és nem kényszerítenek bele minket szüleink fiatalon házasságba.
A könyv főszereplője és írója még nem is volt 10 éves, mikor férjhez adták egy nála jóval idősebb férfihoz, aki "természetesen" szexuálisan bántalmazta, ütötte-verte. Nudzsúd azonban vette a bátorságot, megszökött, és elment a bíróságra, hogy beadja a válókeresetet. Innen indul a történet, majd váltva mesélik el a fejezetek a bíróságos történeteket a múltbéli eseményekkel vegyítve. Sajnos nemcsak a férj, hanem az apa is elég kegyetlenül bánt a lánnyal, ebből is látszik, hogy ebben a társadalomban a férfiak szava a döntő. Mikor férjhez adták a lányt, az apa megkönnyebbült, hogy egy szájjal kevesebbet kell etetniük, az anya pedig zokogott, de ez a apát hidegen hagyta. Az is felháborító, ahogyan az anyósa bánt vele új otthonában.
A jemeni kislány magatartásából rengeteg nő merített példát, és bátorsága, hogy el mert válni, bejárta a világsajtót. A Glamour Magazin 2008-ban az Év Asszonyának választotta.
A könyv elég kis rövidke, gyorsan végigszalad a történéseken. Annál több azonban a mondanivalója, hogy ez a tíz éves kislány harcolni mert a jogaiért, a szabadságáért egy olyan országban, ahol sajnos elég sok fiatalkorú nő él kényszerházasságban...
Megjegyzések
Megjegyzés küldése