Ugrás a fő tartalomra

Kathy Lette: Hogyan öljük meg a férjünket – és egyéb hasznos háztartási tanácsok


A könyvnek már a címe sokat sejtető. Az egyik főszereplőt, Jazzt, férje meggyilkolásával vádolják, és itt jönnek képbe a barátnők: Cassie és Hannah, akik talán segíthetnek neki kijutni a „hűvösről”.
A történetet Cassie meséli el, de igazából még a férj „meggyilkolása” előtti időszakot, és nem csak Jazz rossz házasságát, hanem a saját viszontagságait is.

Az élet negyven fölött kezdődik – mondják –, de nem jó mindjárt a hűvösön kezdeni. Jazz, a házitündér, Hannah, a karrierjét építgető nő, és Cassie, a szeretnivalóan hibbant anya: három hétköznapi figura. Jó esetben nem börtönkrónikák szereplői. Cassie és Hannah mégis kénytelen összefogni, hogy bebizonyítsák közös barátnőjük, Jazz ártatlanságát. Csakhogy a botcsinálta nyomozás során fény derül árulásra, házasságtörésre, hazugságokra, egy- vagy többéjszakás kalandokra, egymás pasijának elhalászására, és egyéb sötét tikokra. Vajon a barátság kibírja a szennyes teregetését? - olvasható az ajánlóban.

A könyvben sok vicces és poénos megállapítással találkozhatunk.
Pl. „Minden férj istennek képzeli magát. Csak az asszonyok ne lennének ateisták…”
Vagy pl. az is mókás, amikor Cassie, az elfoglalt családanya reggeli rohanásait írja le, miközben a férje kényelmesen készülődik.

Sajnos egy idő után a történet elkezd sablonossá válni. Az az igazság, nekem nem jönnek be ezek a rossz házasságos, már nem működős szexes, nehéz sorsú családanyás, szemét-megcsalós férjes szenvelgések… Mindhárom nő kapcsolatáról kiderül ugyanis, hogy korántsem leányálom: van, akit a pénzéért szeretnek, van, akit folyamatosan megcsalnak, és van, aki pont a párkapcsolati tanácsadóval szűri össze a levet. Na jó, azért a nőket sem kell félteni, tudnak kavarni ők is rendesen. :)

Szerencsére a könyv humora nagyon jó, és a második felében ismét izgalmassá válik, sőt, a legeslegvégére is tartogat egy váratlan fordulatot… áááá, ez a Jazz nem semmi! :)

Kathy Lette 1958 november 11-én Sydney-ben született ausztrál írónő. 1979-ben barátnőjével közösen írt regényéből, a Puberty Blues – ból 1981-ben nagysikerű film készült. A Salami Sisters énekese is volt. Lette újságíró és szituációs komédia (sitcom) szerző, emellett pedig regényeket és színdarabokat is írt. Kathy Lette férjével, Geoffrey Robertson-nal és két gyermekükkel Londonban él.
(Forrás: www.irodalmijelen.hu)

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel, Günter Schmitt)

Gyermekkorom egyik emlékezetes könyvét szeretném most bemutatni nektek, amely a fogmosás fontosságára hívja fel a figyelmet. Főszereplője, Gergő, az a kisfiú, aki nagyon szereti az édességeket (csokit, cukorkát, nyalókát - innen a gúny-beceneve), a fogmosást azonban mindig elsumákolja. Egyik este egy zöld cukorfejű kis manó jelenik meg a szobájában, kalapáccsal a kezében. Másnap Gergő iszonyú fogfájásra ébred. A manócska ugyanis éjszak kifúrta a fogát! Vajon mi történik ezután Gergővel a fogorvosi rendelőben? Megváltozik az eset után? Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám ez a könyv, sokáig abban a tudatban éltem, hogy lyukas fogainkat valóban egy gonosz kis manócska okozza. A könyv még ma is megvan szüleimnél, már 4 éves kislányom is jól ismeri, és szorgalmasan sikálja a fogát esténként. Sőt, legutóbb, mikor szegény nagypapájának fogorvoshoz kellett menni, megjegyezte: "Biztos nem mosott fogat!" :)) Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni a könyvet. Az antikvari

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Egy bűbájos mesekönyvet szeretnék figyelmetekbe ajánlani, amely gyermekkorom nagy kedvence volt! Ez pedig nem más, mint A sün, akit meg lehetett simogatni . Most új kiadásban megvásárolható a Móra Kiadó gondozásában. A mesék szereplői mind állatok, és minden mesének van valamilyen tanulsága. Hasonlít a Vidám mesék re (szintén gyerekkori kedvenc), főleg, hogy ezt a könyvet is Vlagyimir Szutyejev illusztrálta. Kislányom a hétvégén, a negyedik születésnapjára kapta meg a könyvet, és már többször is el kellett neki olvasnom neki az elejétől a végéig! Nagy kedvence a két struccfióka, Fuj és Pfuj története, akik nem szeretik a tejbegrízt. Kedvence még az Egy darabka hol a háztetőn is, amely Csahosról, a kiskutyáról és Fehértappancsról a cicáról szól. De az összes mese bűbájos, hol vidámabb, hol meghatóbb befejezéssel.  Az állatok nevei is beszédesek,  pl. a csacsit Ábécének hívják, az egeret Morzsának, a kacsát Hápisápinak, a teknőst pedig Nekem-Aztán-Nem-Sürgős-nek.  Ajánlom

Leiner Laura: Állj mellém

Lassan már szinte egy év telt el azóta, hogy az Iskolák Országos Versenye (II. trilógia) második kötetét elolvastam, és mennyire vártam a folytatást, lévén akkor még meg sem jelent. Aztán el is felejtettem, ám még Húsvét előtt kölcsönkértem- és kaptam tanítványomtól. Könnyen felvettem a fonalat, lévén kedvenc főhőseinket nem lehet elfelejteni: Sára, Vivien, Rajmund és Dominik mind jópofa és szerethető karakterek - Tahi, a fizikatanár kíséretében. A vetélkedő a múltkori furcsa feladvány (ld. ki a beépített ember) után ismét folytatódik. A Szirtes gimi csapata nagyon összetartó, a párok ugye már összejöttek, ebben sincs sok újdonság (vicces, ahogy Tahi mindig őrködni próbál), minden halad a szokásos mederben. Talán a túl szokásosban is. Nekem a harmadik kötet már kicsit sablonosnak tűnt (ld. tudni előre, hogy úgyis mindig továbbjutnak, úgyis ők nyerik majd meg), az igazgató élőit a kommentszekcióval sokszor csak lapoztam (bár most is mind nagyon humorosak és fárasztóak voltak, de inkább